Bugün Hava Karlıydı

Bu gün hava karlıydı geceden başladı kar taneleri yağmaya, camdan gördüm karın yağmasını, asfaltı süslemişti beyaz perdeler gibiydi, bu gün sınavım vardı sabah saat sekizde  uyandım, kalktım, hazırlandım ve ayakkabılarımı giydim en sonunda evden çıktım.

Apartmandan çıktığımda her taraf bembeyaza bürünmüş, yürümeye başlamıştım, sınav yerine, yürüdüm  karlı yollarda, üst geçitten karşıya geçiyordum, emin adımlarımla, üst geçitten aşağıya inerken emin adımım ile ayağımı basar basmaz ayağım yerden kesilerek, sırt üstü düştüm merdivenlerin yarısına kadar. Düştüğüm de insanlar vardı aldırmadım. Hemen ayağa kalktım üstümü başımı temizledim.

 Üst geçitten nihayet geçmiştim yürüyordum yine bembeyaz yollarda, sınav yerine yaklaştım, sonunda bulmuştum okulu, girdim içeriye, içerde sınavın başlama saatine kadar zemin katında bekledik. polisler arama yaptıktan sonra çıktım sınıfıma, oturdum sırama üstümdeki atkıyı, kabanı, ve  kafamda ki şapkayı çıkarttım sınav kağıdı geldi önüme sınav kağıdını doğruladım benim olduğuna dair.

 Sınava başlamıştık "Beyin bedava, niye hamallık yapayım" mantığıyla cevapladım soruları elli dakikaya yakın bitirdim sınavım bitti çıktığım da ise "Tabi ya çalıştım gerekeni yaptım karşıma çıktı hepsini yaptım" mantığıyla kendime teselli ettim. okuldan çıktığım da ise o bembeyaz kar taneleri ile bürünmüş yollar, kahverengiye bürünmüştü  çamur olmuş, karlar buz, olmuş, yerler olması gerektiğinden fazla kaygan olmuştu.

Eve giderken bir tenteli kamyonet gördüm üstün de ki karlar, olamayacak kadar güzel köy manzarası oluşturmuştu çok güzel bir manzaraydı ne yazık ki  telefon yanımda olmadığı için çekemedim. Yürüdüm üst geçite yaklaştım.

Bu sefer olması gerektiğinden fazla tecrübeliydim hiç bir kaza geçirmeden geçtim karşıya yürüdüm, yürüdüm eve yaklaştım. sokak ta bir amca "vermezse  vermesin şerefsiz" diye bağırıp çağırıyor du  belli ki bir olaydan dolayı canı yanmıştı.

Eve az daha yaklaştım eve, çiçeklere beyaz kar taneleri düşünce daha güzel gördüm çiçekleri, apartmanın girişine geldim san ki apartmanda tek ben yaşıyormuşum gibi pürüzsüz kar taneleri vardı yerlerde  ilk adımı ben atmışım gibi adım attım, dış kapıyı zor da olsa açabildim çünkü kapının arkasına karlar birikmişti az daha zorlasam dış kapı yerinden çıkacaktı.

Apartmana girdim üstüm başım hep kardı silkelendim fazla kar üstümden düşmüştü.  merdivenlerden çıkmaya başladım belliydi apartmanın merdivenleri su ve çamurdan oluşan lekelerle bir hafta baş başa kalacaktı çünkü herkes gibi haftadan haftaya merdivenler temizleniyordu.

Eve girdim geçtim bilgisayar karşısına ve bunları yazdım bu benim gezi hikayemdir günlük hikaye değildir. Sizlerinde düşünçelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.


Düşüncelerini Alalım ?

Daha yeni Daha eski